428468704186217

December sa pomaly ale isto rozbehol a Vianoce sú za dverami. Schyľuje sa k tomu krásnemu obdobiu, keď na našich blízkych myslíme o kúštiček viac a premýšľame, čím ich pod vianočným stromčekom obdarujeme. Patríte medzi tých poctivých, ktorí majú vianočné darčeky nakúpené a zabalené niekoľko týždňov vopred? Alebo ste na Vianoce ešte ani nepomysleli?

Nech je to akokoľvek, prečítajte si na našom blogu čo-to o Vianociach a o výbere vianočných darčekov.

Vianoce za dverami – a čo darčeky?

 

Tradícia dávania darčekov neprislúchala vždy práve ku Vianociam. Vianočné sviatky sú kresťanský sviatok a pôvodne sa narodenie Ježiška slávilo 6. januára, teda na Troch kráľov, ktorí sú známi práve tým, že malému Ježiškovi priniesli dary. Neskôr sa však sviatok Narodenia Pána presunul na 25. decembra. Zvyk dávania darov sa začal v období Vianoc objavovať až v 16. storočí a dnes si už tieto zimné sviatky ani inak predstaviť nevieme.

V dnešnej dobe panuje okolo Vianoc isté šialenstvo. Obchody, supermarkety, internetové stránky a nákupné centrá nás zasypávajú vianočnými akciami pomaly už od konca októbra. Reklamu je vidno na každom kroku. Veľa ľudí tieto predvianočné zľavy uvíta, iných zasa strháva pri každej vianočnej zvučke v rádiu či televízii.

Výber vianočných darčekov pre našu rodinu však nemusí byť sprevádzaný tlačením sa v obchodoch, či nekonečným brázdením internetových portálov.

 Drevené náušnice Srdce Ľudová výšivkaDrevené náušnice Srdce biele Divý mak

 

Dnes môžeme pozorovať, že čoraz častejšie sa ľudia potešia darčekom, za ktorými je nejaký príbeh alebo majú hlbší význam. Na popularite naberajú napríklad aj handmade tvorcovia ako sme my v DaLea. Aj u nás takto v decembri narastá pracovný zhon, lebo šperky vždy boli a zrejme aj vždy budú jedným z najčastejších darčekov, ktoré si ženy môžu pod vianočným stromčekom nájsť.

           Drevené náušnice Folk srdce ľudový motívDrevené náušnice – staro-ružové srdce

           

Naše drevené šperky a  doplnky sú teda tiež skvelým adeptom na vianočné prekvapenie pre vašich blízkych

Ak hľadáte niečo vyrobené od srdca, poctivou ručnou prácou, s dôrazom na kvalitu, tak u nás ste na tej správnej adrese. Vybrať si môžete nie len z našej ponuky na e-shope, ale veľmi rady vám pomôžeme vytvoriť šperk na mieru pre vašu milovanú osobu. Personalizované darčeky sú rozhodne skvelou voľbou. Originálne, odzrkadľujúce lásku, s ktorou boli nie len vymyslené, ale aj vytvorené. A tak či už by to boli náušničky pre sestru, náhrdelník pre maminu alebo súprava šperkov pre manželku, drevené šperky DaLea určite vyčaria úsmev na tvári.

Marína Szimonisz

Bloggerka

Pin It on Pinterest