428468704186217
Položky 0

O nás

obvykle hovoríme najviac našimi rukami...

Ľuba Cmarková

“Predstavte si, že si v kľude sadnete, zavriete oči a niečo si predstavíte. Môže to byť čokoľvek… Dostanete obrovskú potrebu to zhmotniť…”

Denisa Cmarková

Práca s drevom

 Učarovala nám práca s drevom, jeho vôňa. Vôňu a dotyk dreva nenahradí žiadny umelý materiál. S dcérou sme skvelý tím, dokonalo dopĺňajúci sa pár v našej tvorbe. Každý jeden kúsok prejde našimi rukami od základov, až po konečný vzhľad šperku, ktorý poctivo ručne opracujeme do detailov.

Vždy nové kúsky

Šperky tvoríme tretí rok. Drevo je krásny materiál, ukrýva v sebe rôzne tvary, ktoré čakajú na objavenie v našej dielni. Začínali sme náušnicami, postupne sme ponúkli i náhrdelníky, prívesky na kabelky, náramky a prstene. Veľkej obľube sa tešia najmä naše kolekcie šperov.

Kvalitný materiál

Skúšali sme rôzne druhy drevín. Najprv sme siahli po tvrdom dubovom dvere, no ukázalo sa priťažké najmä na náušnice. Po rôznych pokusoch sa nám najviac osvedčilo smrekové dvero. Vďaka nemu sú šperky ľahučké a nosia sa príjemne. Potvrdzujú nám to naše zákazníčky v referenciách.

Tvorenie od A do Z

Každý náš šperk je na začiatku jednoduchým kúskom dreva. Vytrvalým brúsením, šmirgľovaním z neho získame dokonalý, hladký povrch a tvar šperku, na ktorý potom čaká konečná úprava.  Niektoré naše šperky sú jednoduché, iné výrazné až extravagantné. Veríme, že tak oslovíme každý typ ženy.

Dalea a D&L

Naše šperky sa postupne dostávajú do povedomia verejnosti a tým aj potreba vytvoriť značku našich šperkov. Po dlhých úvahách so spoluautorkou šperkov sme vymysleli názov našej značky DaLea. Možno tento názov má niečo spoločné s našimi menami a možno ani nie… lebo keď sme ho vymysleli, vôbec sme si neuvedomili, že v názve sú iniciály našich mien… D&L

DaLea sú originálne autorské šperky, ktoré majú svojim spracovaním pre vnímavého človeka skutočný príbeh.

  • Skúsenosti s drevom 89% 89%
  • Láska k tradíciam 82% 82%
  • Ručná tvorba 99% 99%
  • Radosť pre zákazníka/čku 100% 100%

Máte na nás nejaké otázky?

Neváhajte a napíšte nám…

5 + 15 =

Pin It on Pinterest