428468704186217

O nás

obvykle hovoríme najviac našimi rukami...

Ľuba Cmarková

Maľovanie mandál

“Predstavte si, že si v kľude sadnete, zavriete oči a niečo si predstavíte. Môže to byť čokoľvek… Dostanete obrovskú potrebu to zhmotniť…”

Denisa Cmarková

Výroba šperkov

Mandala

Samotný názov mandala pochádza z hindského jazyka a vo voľnom preklade znamená sústredené kruhy energie. Mandalu môžeme definovať, ako grafický útvar s pevným stredom, okolo ktorého sú v harmónií umiestnené ostatné elementy. Mandaly sa používajú v meditácii ako ústredný bod, rovnako ako mantra (osobný zvuk alebo slovo na upokojenie mysle.

Elementy a ich usporiadanie

Sú tvorené pravidelnými symbolmi najčastejšie v súmernom usporiadaní. Duchovný rozmer mandaly spočíva v energii, ktorú vyžaruje a zo symboliky, ktorá na človeka vplýva. Komunikuje na mimozmyslovej úrovni a niekedy nám bez akýchkoľvek pochybností ukazuje našu životnú cestu.

Maľovanie mandál intuitívne

Mandalu maľujem vždy len jednu, nemaľujem kópie mandál. Každá jedna mandala je originál. Netvorím formou náčrtu, namaľujem stred mandaly a postupne dotváram ostatné časti mandaly. Proces maľovania je zdĺhavý, trvá aj niekoľko týždňov. Nikdy neviem, ako bude mandala vyzerať, maľujem intuitívne.

Osobná mandala

Tvorím osobné mandaly podľa princípu 5 elementov (voda-drevo-oheň-zem-kov) tradičnej čínskej mediciny s princípmi feng shui. Každá jedna mandala tvorená na zákazku je jedinečná a maľovaná presne na mieru. Mandala osobná na objednávku, ale aj mandala, ktorá vás na prvý pohľad osloví, je pre vás tá správna.

Práca s drevom

Učarovala mi práca s drevom, jeho vôňa. Vôňu a dotyk dreva nenahradí žiadny umelý materiál. Každý jeden kúsok prejde mojimi rukami od základov, až po konečný vzhľad šperku, ktorý poctivo ručne opracujem do detailov. Inšpirujem sa prírodou a preto motívy na mojich šperkoch sú väčšinou z prírody, veľmi často sú to kvety.

Kvalitný materiál

Skúšala som rôzne druhy drevín. Najskôr som siahla po tvrdom dubovom dvere, no ukázalo sa priťažké najmä na náušnice. Po rôznych pokusoch sa najviac osvedčilo smrekové dvero. Vďaka nemu sú šperky ľahučké a nosia sa príjemne. Potvrdzujú to moje zákazníčky v referenciách.

Tvorenie od A do Z

Každý šperk je na začiatku jednoduchým kúskom dreva. Vytrvalým brúsením, šmirgľovaním z neho získam dokonalý, hladký povrch a tvar šperku, na ktorý potom čaká konečná úprava a to morenie alebo maľovanie. Niektoré šperky sú jednoduché, iné výrazné až extravagantné. Verím, že tak oslovím každý typ ženy. 

 

Vždy nové kúsky

Šperky tvorím siedmi rok. Drevo je krásny materiál, ukrýva v sebe rôzne štruktúry, ktoré čakajú na objavenie v našej dielni. Začínala som náušnicami, postupne pribudli náhrdelníky, prívesky na kabelky, náramky a prstene. Veľkej obľube sa tešia najmä naše kolekcie šperov.

Dalea a D&L

Máte na nás nejaké otázky?

Neváhajte a napíšte nám…

8 + 15 =

Pin It on Pinterest