428468704186217

14. február prislúcha už nejakú tú chvíľu všetkým zaľúbeným, ale dalo by sa povedať, že celkovo aj láske samotnej.

 

Vedie sa okolo neho množstvo diskusií, o tom ako je to silený sviatok, ktorý nám do našich končín priniesla Amerika. Áno, Američania to s niektorými sviatkami a s ich prežívaním možno trošičku preháňajú. Ale odhliadnime teraz od toho komerčného, červenými ružami a bonboniérami preplácaného obrazu sviatku svätého Valentína a pozrime sa naň ako na deň, keď máme príležitosť povedať slová „Ľúbim ťa!“. Lebo pravdou je, že na to všetci z času na čas zabúdame v našom bežnom živote a je fajn mať aspoň nejakú pripomienku.

    Drevené náušnice – Modranský motív  

 

Symbolom lásky je už nepamäti srdce. A tento symbol sa práve v polovici februára nachádza naozaj všade. Balóny v tvare srdca, bonboniéry v tvare srdca, plyšový medvedíci so srdiečkami v ruke, kvetinové boxy vytvarované do srdca, srdiečkové perníky s vyznaním lásky a v neposlednom rade šperkynáušnice, prívesky, prstienky s motívom srdca nájdete v každom zlatníctve, či obchode s bižutériou.

Je vôbec stále „in“, darovať milovanej osobe na Valentína šperk?

 

                 Drevený prívesok Folk, letná lúka   Drevený náhrdelník - srdce ružičkové farebné-prírodné

 

Prečo nie? Mnoho ľudí si možno pri tejto otázke predstaví taký ten klasický gýčový obraz muža s krabičkou, v ktorej sa musí skrývať pár srdiečkových diamantových náušníc a ženu, ktorá od šťastia nevie čo zo sebou. No to je ozaj len gýč, ktorý na nás kričia romantické filmy či reklamy. Nenechajte sa odradiť pokiaľ chcete milovanú osobu obdarovať pekným šperkom.

Nikde nie je napísané ako má vyzerať. Nikde nie je napísané, že musí mať aspoň 10 karátov a tvar srdca.

 

Tak ako pri výbere daru na hocijaký iný sviatok, neriaďte sa tým, čo je „in“. Riaďte sa svojou intuíciou a osobou, ktorú chcete obdarovať.

               Náušnice Srdce Lúčne kyticeNáhrdelník Srdce Lúčne kytice

Šperk je skvelým darčekom

 

Dokáže toho veľa povedať. Má aj takú zázračnú schopnosť pripomínať osobe, ktorá ho nosí daný okamih, človeka, ktorý jej šperk daroval a chvíľu, ktorú reprezentuje. Šperk dokáže každý deň pripomínať tie slová „Ľúbim ťa!“, na ktoré občas v bežný deň zabúdame. Šperk sa nemusí blyšťať drahými kameňmi. Keď máte dosť odvahy a zručnosti, šperk môžete pripraviť aj sami. Keď si netrúfate, nájde množstvo handmade výrobcov, ktorý vám pripravia niečo iné, netradičné či na mieru. Neváhajte a vymýšľajte. Predstavivosti sa medze nekladú. Lebo šperk nerobia šperkom počty drahých kameňov či drahý kov. Šperkom je dar, darovaný s láskou, s úmyslom „ozdobiť“ obdarovaného človeka a jeho deň, s úmyslom byť milovanej osobe nablízku vždy, keď si šperk dá na seba.

Náušnice Srdce farebné kytice

 

 

Marína Szimonisz

Bloggerka

Pin It on Pinterest