428468704186217

Keď sa povie žena, čo vám napadne ako prvé? Mne prichádzajú na um asociácie ako krása, sila, jemnosť či odvaha. Rôzne výrazy symbolizujúce rôzne aspekty ženy. Marec je mesiac, kedy sa už od začiatku 20. storočia slávi deň venovaný iba ženám. Vedeli ste, že tento sviatok ustanovilo OSN po štrajku newyorských krajčírok v roku 1908? Rozhodli sa bojovať za lepšie pracovné podmienky, mzdu či pracovný čas. V našich končinách sa začal sláviť po 1. svetovej vojne a s výnimkou jednej prestávky (počas 2. svetovej vojny) sa slávi až do dnes.

Šperkom v našom svete sú ženy (oslavujeme Deň žien)

Prečo sláviť špeciálny deň venovaný len ženám? Čo v ten deň oslavovať? Krásu žien, či ich silu? Ich jemnosť alebo odvahu? Tento sviatok vznikol práve v období, keď ženy začali bojovať za svoje práva. Chceli aby bolo počuť ich hlas, aby boli uznávané v spoločnosti rovnako ako muži. A hoci sa odvtedy veľa zmenilo, doba pokročila a rozhodne môžeme povedať, že ženy sú rovnocenné mužom, aj tak stále vo svete zaznievajú ohlasy na to, že ich práva nie sú rovnaké.

A tak tu máme sviatok, 8. marec, kedy máme oslavovať ženy. Ich krásu a to ako ju prezentujú, ich silu s akou sa púšťajú do bojov za rovnoprávnosť aj dnes, ich jemnosť a to ako vytvárajú vo vzťahoch rovnováhu a aj ich odvahu, lebo byť ženou, aj v dnešnej dobe nie je vždy ľahké. Niekto si možno povie, že tento sviatok je ďalším zbytočným dňom, kedy nám obchody chcú podsúvať špeciálne tematické darčeky alebo deň, ktorý politici využívajú na rozdávanie červených karafiátov a rozdávanie (planých) sľubov . Tých názorov je mnoho a písať o nich by bolo na dlho, diskutovať ešte na dlhšie.

Myslím, že v tom ale pointa nespočíva a myslím, že pointu tohto sviatku hľadať ani nemusíme. Uznať a oceniť ženy v našich životoch by sme mali každý deň. Netreba nám na to sviatok, ale človeku padne vhod, mať určitú pripomienku, dôvod zamyslieť sa a pripomenúť si, že ženy sú ako šperky. Treba sa o ne starať, aby nám dlho zdobili naše životy. Ktorá žena je šperkom vo vašom živote? Oslavujete 8. Marec? Napíšte nám do komentáru.

 

Výnimočný šperk pre výnimočnú ženu

Dve ženy stoja za originálnymi šperkami. Šperky vyrábané s veľkou láskou a nadšením sú skvelým darčekom práve na tento sviatok. Originálne šperky od žien pre ženy.

 

 

 

Rady dobíme ženy, šperky sú krásne, jemné, nežné – presne ako ženy.

Ľuba

Krása je bonus, ale dôležitejšia je charizma. Keď kráse chýba duša, akoby nebola.

Denisa

Tipy pre jedinečný darček k MDŽ

 

Dôležité je cítiť sa dobre, byť so sebou spokojná, byť sama sebou – bez ohľadu na vek.

Autorky šperkov DaLea odporúčajú.

Toto vidí muž láskavý, keď sa ti do oči pozerá… večernú oblohu, párik hrdličiek letiacich o láske švitoriacich, hľadajúc miestečko v korune stromu, kde spolu hlávky zložia, lebo už hviezdy jagavé im žmurkajú do okienok ich domu.

Marína Szimonisz

Bloggerka

Pin It on Pinterest