428468704186217

Začni objavovať mystický svet kryštálov a kameňov

  Svet kryštálov je veľmi fascinujúci a je tu čo objavovať. Každý kryštál má iné vlastnosti, takže ich správne používanie nám môže pomôcť dosiahnuť naše ciele ľahšie a s väčším vedomím, alebo pracovať na niektorých problémoch a opäť zlepšiť naše dni z psycho-fyzického hľadiska.   Ďalším zaujímavým aspektom kryštálovej terapie je, že každé znamenie zverokruhu má prirodzenú príbuznosť s určitými kryštálmi a kameňmi a tieto kombinácie môžu vytvárať silnú a magickú výmenu energií.

Dokonalý kryštál pre každé znamenie zverokruhu a jeho vlastnosti.

 
BARAN – AMETYST  (21.3. – 20.4.)  Ametyst, Granát, Hematit, Jaspis, Karneol, Opál, Turmalín
Baran je prvé znamenie zverokruhu, známe svojou ohnivou a energickou osobnosťou. Dokonalým krištáľom pre Barana je ametyst: pomôže vám nielen dobiť baterky, ale aj vyliečiť vašu (niekedy nebezpečnú) impulzívnosť. Tento kameň navyše dodáva vitalitu, optimizmus, radosť a pomáha odstraňovať negatívne pocity ako žiarlivosť a závisť, zlepšuje náladu!  
BÝK – RUŽENÍN  (21.4 – 20.5)  Achát, Avanturín, Chryzokol, Citrín, Koral, Malachit, Ruženín
Býk, ktorému vládne Venuša, si v živote cení tie najkrajšie veci, najmä lásku. Ružový krystál môže pomôcť tomuto znameniu otvoriť srdcovú čakru a uvoľniť poriadnu dávku romantiky. Ale nielen to, vždy so sebou nosenie malého ružového kremeňa ho môže pomôcť chrániť pred budúcimi potenciálnymi zlomenými srdcami.  
BLÍŽENCI – CITRÍN  (21.5 – 21.6)  Achát, Akvamarín, Chalcedón, Citrín, Jantár, Karneol, Krištál, Tigrie oko
Kryštál z Citrínu pozitívne ovplyvňuje nápady a inteligenciu a je určite ideálny pre Blížencov! Okrem toho použitie tohto kryštálu pomôže znameniu zlepšiť pamäť a získať viac duševnej energie. Majte ho pri sebe, keď sa musíte učiť na dôležitú skúšku!  
RAK – MESAČNÝ KAMEŇ  (22.6 – 22.7)   Adulár, Avanturín, Chalcedón, Jadeit, Jaspis, Karneol, Koral, Riečne perly
Je známe, že v zlý deň môže sladký Rak zažiť mimoriadne intenzívne emócie, ktoré môžu vyvolať úzkosť a paranoju. Mesačný kameň je v tomto smere ideálnym kryštálom pre toto vodné znamenie! V skutočnosti jeho sila spočíva v uvoľnení vnútorného napätia, dodávajúc vibrácie pokoja a vyrovnanosti a dokonca pomáha stabilizovať ich niekedy kolísavé a dramatické pocity.  
LEV – TIGRIE OKO  (23.7 – 23.8)   Citrín, Granát, Jantár, Krištál, Tigrie oko
Tigrie oko je známe ako tradičný kryštál Leva, pretože vám umožňuje nasmerovať väčšiu kreativitu a pozitivitu k znameniu. Tento kameň jantárovej farby je schopný harmonizovať energetické centrá, čo vám umožňuje dosiahnuť novú pozitivitu a novú rovnováhu s väčšou ľahkosťou a ochranou.  
PANNA – JASPIS ČERVENÝ   (24.8 – 23.9)   Ametyst, Citrín, Jantár, Jaspis, Karneol, Lapis lazuli, Sodalit
Znamenie Panny a červený jaspis majú veľa spoločného: obe sú známe tým, že prinášajú praktickosť a jasnosť do každej oblasti. Z tohto dôvodu je to určite dokonalý kryštál pre toto zemské znamenie. Červený jaspis dáva väčšiu pozornosť Panne, umožňuje tomuto znameniu rýchlo a hladko vyriešiť všetky problémy.  
VÁHY – LAPIS LAZULI  (24.9 – 23.10)   Akvamarín, Chryzokol, Jadeit, Jaspis, Riečne perly, Ruženín, Turmalín
Ideálny krištáľ pre Váhy? Absolútne Lapis Lazuli. Jeho tmavomodrá farba pripomína oblohu a zlaté žily hviezd, čo je dokonalý vzor pre tohto estéta Váh. Lapis lazuli pomáha vyrovnávať vnútorné energie, a preto sa tak dobre spája s týmto vzdušným znamením. Modrý kryštál povzbudzuje znamenie, aby si viac uvedomovalo seba samého a pomáha mu prijať sa také, aké je, nájsť svoju vlastnú osobnú harmóniu.  
ŠKORPIÓN – OBSIDIÁN  (24.10 – 22.11)   Achát, Ametyst, Granát, Hematit, Jaspis, Malachit, Obsidián, Turmalín
Kryštál kombinovaný s tajomným znamením Škorpióna je obsidián, mocný talizman s ochrannou silou. Vždy nosiť tento kameň so sebou vám umožní urobiť veľké osobné zmeny v krátkom čase, pracovať na vašich skrytých problémoch, ktoré môžu spôsobiť utrpenie. Pomáha chrániť sa pred negatívnymi vibráciami a zlepšuje intuitívnu stránku tohto vodného znamenia. Nakoniec sa Obsidian snaží čeliť svojim vlastným tieňom a prináša na svetlo všetky tie situácie, ktoré ešte nemajú riešenie.  
STRELEC – TYRKYS  (23.11 – 21.12)   Ametyst, Avanturín, Chalcedón, Chryzokol, Lapis lazuli, Obsidián, Sodalit
Ideálny krištáľ pre Strelca? tyrkys! Tento kameň dáva väčšiu rovnováhu medzi emóciami a pocitmi, pomáha zvládať stres z „príliš veľa vecí, ktoré treba robiť“ (typický postoj znamenia) a učí rozpoznávať a uprednostňovať tie najužitočnejšie projekty pre blaho človeka. S tyrkysovou vždy po vašom boku bude určite jednoduchšie prekonať vašu nepresvedčivosť!  
KOZOROŽEC – KRYŠTÁL  (22.12 – 20.1)   Adulár, Jaspis, Krištál, Obsidián, Riečne perly, Turmalín, Záhneda
Krištáľo ideálny  pre Kozorožca. Vzácny číry kameň, jeho sila je v posilňovaní pamäti a podpore komunikácie, odvahy a myslenia. Stručne povedané, môže pomôcť znameniu povedať nahlas, čo potrebuje, bez váhania. Kryštál pomôže znameniu prejaviť jeho najpravdivejšie a najhlbšie túžby, najmä vo vzťahovom a pracovnom prostredí.  
VODNÁR – AKVAMARÍN   (21.1 – 19.2)    Akvamarín, Chryzokol, Fluorit, Tyrkys
Medzi rôznymi kryštálmi v kombinácii so znamením Vodnára je akvamarín jedným z našich obľúbených. Tento kameň pôsobí na mentálnej úrovni a pomáha brilantnému znameniu Vodnár urýchliť procesy uvažovania a rýchlo nájsť riešenie na akúkoľvek otázku. Je tiež obzvlášť vhodný na prácu na vlastných emóciách, najmä keď máte bloky a ťažkosti nechať sa ísť s ostatnými.  
RYBY – AMETYST  (20.2 – 20.3)   Adulár, Akvamarín, Ametyst, Fluorit, Jadeit, Koral, Kunzit, Riečne perly, Tyrkys
Ideálny kryštál pre Ryby? Ametyst! Tento fialový kameň predstavuje duchovnú múdrosť, typickú črtu tohto vodného znamenia. Nielen to, Ametyst môže tiež pomôcť posilniť intuíciu a chrániť pred negatívnymi vibráciami, čo je ideálne pre citlivejšie Ryby. Nakoniec, použitie tohto kryštálu môže priniesť väčšiu koncentráciu, zlepšiť schopnosť venovať pozornosť všetkému, čo je dôležité, a priviesť Ryby na zem, vždy s hlavou v oblakoch!  

Pin It on Pinterest